Hummerce | Solidne fundamenty i rozwój w e-commerce, czyli jak platforma Hummerce od lat wspiera firmy

Solidne fundamenty i rozwój w e-commerce, czyli jak platforma Hummerce od lat wspiera firmy

“Co? Jak? Dlaczego?” – to pytania, które powinna zadać sobie każda firma, jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Odpowiedź na pytanie “co robimy?” jest stosunkowo prosta i raczej wszystkie biznesy znają na nie odpowiedź. Część z działających firm zna również odpowiedź na kolejne pytanie, czyli “jak to robią?”. Problem pojawia się natomiast przy pytaniu ostatnim. Niewiele firm wie, “dlaczego?” to robi. A to właśnie ta odpowiedź sprawia, że oferta firmy nabiera unikalnych cech.


W Hummerce dokładnie wiemy “dlaczego” robimy to, co robimy! Naszym celem jest dostarczanie biznesom bezpiecznej i stabilnej platformy, a co ważne – na lata!Odpowiedź na pytanie “Dlaczego” to tak naprawdę wartości i intencje, którymi kieruje się dana firma podczas działań. Przechodząc do dalszej części artykułu dowiesz się, jaki jest Złoty Krąg (“Golden Circle” – idea stworzona przez Simona Sinka) marki Hummerce.

platforma b2b, platforma e commerce, integracje e-commerce

Stabilna platforma to WHAT marki Hummerce

Nasza firma swoje początki ma w czasach, w których do wyszukiwania kontaktów nie używało się wyszukiwarki Google, a raczej klasycznych, papierowych książek telefonicznych. W tamtych czasach nawet niewiele firm miało swoje strony WWW. Od tego czasu minęło ponad 20 lat, a my wciąż rozwijamy i wdrażamy swoje autorskie rozwiązanie, jakim jest dedykowana platforma e-commerce oraz konfiguratory, czyli narzędzia on-line do personalizacji produktów.

Stworzone przez nas rozwiązanie posiada ogromną ilość funkcji (wśród nich między innymi: kalkulatory dostaw, rozbudowane cenniki, wyszukiwarki produktów, obsługa wielu koszyków, PWA, programy lojalnościowe czy integracje), które zapewniają użytkownikom pozytywne doświadczenia zakupowe na platformie.

E-commerce dla wielu firm jest nadal niezbadanym obszarem. W niektórych branżach, jak na przykład w branży budowlanej czy meblowej, platformy on-line wciąż są czymś nowym. Decydując się na wdrożenie do swojej działalności zaawansowanego systemu e-commerce (B2C/B2B) firmy zyskują szansę na rozwój w gospodarce bazującej na technologii.

HOW – czyli nasze Hummerce’owe JAK

Wyobraź sobie, że chcesz kupić dom. Zależy Ci, żeby było to miejsce, w którym będziesz czuł się dobrze, w którym będziesz mógł bezpiecznie mieszkać przez długie lata. Ważne dla Ciebie jest również to, by w razie wystąpienie jakiegokolwiek problemu z domem, mógł skontaktować z deweloperem, który zawsze chętnie pomoże Ci w usunięciu usterki oraz to, by osiedle, na którym znajduje się Twój dom, rozwijało się i stawało się coraz bardziej komfortowe do życia.

Gdyby przyrównać branżę IT/e-commerce do branży budowlanej, to właśnie takim deweloperem byłby Hummerce. Jesteśmy jak deweloper, który podczas swojej obecności na rynku zbudował już wiele osiedli i domów. W przypadku, gdy z domem dzieje się coś nie tak, mieszkańcy mogą skontaktować się bezpośrednio ze swoim opiekunem, który albo sam naprawia, to co się zepsuło, lub w przypadku poważniejszych awarii – zleca to dedykowanemu zespołowi. Regularnie pytamy mieszkańców, czy chcieliby wyremontować coś, co jest już stare lub czy chcieliby rozbudować osiedle o nowe, ułatwiające funkcjonowanie elementy. Na takiej właśnie zasadzie działa nasz Program Deweloperski, w którym uczestniczą nasi klienci i co roku mówią nam, jakich funkcjonalności potrzebują do jeszcze lepszego działania ich sklepu.

Podstawą filozofii Hummerce jest ewolucja, a nie rewolucja. Nie burzymy wszystkiego co kilka lat, po to by budować od nowa, ale każdego roku odnawiamy poszczególne elementy oraz dobudowujemy nowe, które wzbogacają i unowocześniają cały system. Każda kolejna wersja systemu, którą wydajemy, jest kompatybilna z poprzednią. System Hummerce znamy od podszewki i bierzemy za niego 100% odpowiedzialności.

Co jeszcze wyróżnia Hummerce?

 1. Zachowujemy balans pomiędzy nowymi a sprawdzonymi technologiami

  Hummerce opiera się na stabilnej i dojrzałej technologii Java. Jej dużą niezależność gwarantuje fakt, że rozwijana jest na warunkach open-source’owych. Każda kolejna wersja jest nie rewolucją, a ewolucją poprzednich wersji.

  Decydując się właśnie na programowanie w Javie wiedzieliśmy, że kod, na który stawiamy jest nowoczesny, dojrzały i nie zniknie za jakiś czas (co było dla nas priorytetem). Gdybyśmy zdecydowali się na wykorzystanie np. technologii PHP, musielibyśmy przepisywać kod (a tym samym nasze projekty) w momencie pojawiania się nowych wersji. Nie chcąc narażać naszych klientów na tak poważne zmiany, wybraliśmy technologię dojrzałą i stabilną. Zdecydowanie bardziej wolimy stawiać

  na rozwiązania, które nie są chwilową modą, ale wyborem o długofalowym potencjale.Ponadto technologia, z której korzystamy ma być użyteczna dla naszych klientów i ich biznesów. Kluczowe jest to, by wdrażane przez nas systemy B2B/B2C były efektywne, bezproblemowe oraz skutecznie sprzedawały. Do testowania i wdrażania nowinek technologicznych (zwłaszcza tych niepewnych) podchodzimy z dystansem i zdrową rezerwą 🙂

 2. Programowanie wysokiej jakości

  Java wymusza na programistach wysoką jakość kodu. W tym języku nie da się po prostu programować niedbale. Programowanie w Javie można przyrównać do budowania z wysokiej jakości materiałów budowlanych – początkowo koszty mogą wydawać się wysokie, ale w dłuższej perspektywie daje to komfort użytkowania oraz pozwala unikać tzw. długu technologicznego.

 3. Brak długu technologicznego

  Niedbałe programowanie e-commerce to gwarancja bałaganu i problemów, zwłaszcza, gdy do projektu prowadzonego właśnie w taki sposób dołączają kolejni programiści. Chaos uniemożliwia wprowadzanie do kodu poprawek, modyfikowanie go czy rozbudowywanie.

  Stosowana w Hummerce technologia Java wymusza na naszym zespole zarządzanie kodem w sposób odpowiedni, czyli: tworzenie procesów, które organizują pracę wewnątrz zespołu, a także tworzenie opisów i repozytoriów. Dzięki pracy w taki sposób, widzimy, kto i jakie zmiany wprowadził, z jakim zagadnieniem były one związane itd. Dzięki dbaniu o poprawność kodu, mamy gwarancję, że za kilka lat wciąż będziemy mogli go rozbudowywać – a co ważne, będą mogli to robić także pracownicy, którzy dopiero dołączą do projektu.

 4. Rozmawiamy z klientami

  Przy tworzeniu Hummerce zależało nam także, by być dla naszych klientów i ich biznesów realnym wsparciem. Nie jesteśmy firmą, która jest niedostępna dla użytkowników swojego rozwiązania. Wręcz przeciwnie! Staramy się być na wyciągnięcie ręki, tak by nasi klienci mieli zawsze pewność, że czuwamy nad ich projektami. Jest to szczególnie istotne w przypadku wystaąpienia jakichkolwiek awarii. Każdy z klientów ma swojego dedykowanego project managera, który dokładnie zna ich biznes. Dzięki temu może zawsze służyć pomocą, ale również oferować rozwiązania i funkcjonalności wpasowujące się w ich aktualne potrzeby. Project managerowie są również “mostem”, który łączy klientów z naszymi programistami.

 5. Program Deweloperski

  Dajemy swoim klientom możliwość szybkiego i łatwego kontaktu z Project managerami, ale również możliwość wpływania na to, jak rozwija się platforma Hummerce. A to wszystko za sprawą stworzonego przez nas Programu Deweloperskiego. Na czym on polega? Pod koniec każdego roku tworzona jest lista pomysłów na funkcjonalności do wdrożenia w nadchodzącym roku. Na liście znajdują się zarówno propozycje od nas, jak i od naszych klientów. W kolejnym kroku klienci zapoznają się z pozycjami i oddają na nie swoje głosy. W ten sposób wszyscy użytkownicy platformy Hummerce mają realny wpływ na jej rozwój. Biorąc udział w Programie Deweloperskim mają również dostęp do aktualizacji najnowszej wersji.

  Warto podkreślić to jeszcze raz – każda wersja systemu, którą wydajemy jest kompatybilna ze swoją poprzedniczką, jest jej udoskonaleniem. Stawiamy na ewolucję, a nie rewolucję. Dzięki temu nasi klienci mogą bezboleśnie uczyć się obsługiwać nowe funkcjonalności w swoich sklepach i w delikatny sposób wchodzić na wyższe poziomy 🙂

 6. Niezmienny zespół

  Rdzeń zespołu Hummerce od lat pozostaje niezmienny. Od dawna tworzą go te same osoby, które brały udział w tworzeniu platformy, dzięki czemu znają ją bardzo dobrze. Nasz zespół doskonale zna też potrzeby firm, które chcą rozwijać swój e-commerce. Jesteśmy partnerem, który towarzyszy i wspiera swoich klientów przez długie lata.

Od ponad 20 lat realizujemy nasze WHY

Nasze WHY jest jasne – chcemy zapewniać biznesom platformę stabilną i bezpieczną, która przez wiele lat będzie wspierała ich sprzedaż online.

Wiemy, że inwestycja w platformę B2C czy B2B nie jest małym kosztem. Jest to projekt na lata, który zmienia funkcjonowanie firmy i jej strategię sprzedaży. Niejednokrotnie jest także kluczową inwestycją i olbrzymim skokiem w rozwoju. Mając to wszystko na uwadze tworzymy rozwiązanie, które cechuje się długim cyklem życia i rozwija się wraz z rozwojem firmy, w której zostało wdrożone.

Platforma o długim cyklu życia to dla przedsiębiorstwa sposób na uniknięcie zbędnych kosztów, tj. m.in.:

 • związanych z wdrożeniem nowych rozwiązań – dostępne na rynku rozwiązania są w coraz większym stopniu skomplikowane, a na ich wdrożenie trzeba poświęcać coraz więcej czasu. Rosną także koszty związane z pracą.
 • wewnętrznych kosztów pracy – należy liczyć się z tym, że po wdrożeniu  nowego rozwiązania, pracownicy będą potrzebowali około roku na nauczenie się go. Nie dość, że jest to proces drogi, to zmniejsza on także wydajność członków zespołu. 
 • kosztów emocjonalne – pracownicy bezpośrednio zaangażowani we wdrażanie nowego zaawansowanego rozwiązania technologicznego narażeni są na ogrom stresu, nerwów i frustracji.

Gwarantujemy stabilność na wiele lat

Stosowana przez nas technologia oraz filozofia, którą realizujemy od ponad 20 lat sprawia, że e-commerce, który oferujemy naszym klientom jest w pełni dopasowany do ich potrzeb oraz buduje ich przewagę sprzedażowa na rynku. 

Realizując projekt, na początku stawiamy bazę, która jest niezmienna. Do tego fundamentu dokładamy następnie kolejne cegiełki, które go udoskonalają i rozbudowują. Opcjonalnie wymieniamy te elementy, które wymagają aktualizacji. Przez cały czas dbamy, by platforma przez lata była stabilna, bezpieczna i przynosiła zyski klientom.

Twój biznes potrzebuje właśnie takiego rozwiązania? Jeżeli tak, skontaktuj się z nami. Porozmawiajmy o Twoim projekcie 🙂

Hummerce | Solidne fundamenty i rozwój w e-commerce, czyli jak platforma Hummerce od lat wspiera firmy

Zaawansowany e‑commerce, który daje nowe możliwości

Skorzystaj z naszego doświadczenia w wielu branżach