Hummerce | Rebranding platformy, czyli EC zmienia się w Hummerce!

Rebranding platformy, czyli EC zmienia się w Hummerce!

Nowy rok 2024 oznacza dla nas wyjście na rynek z naszą platformą w nowej odsłonie. Extreme Commerce zmienia się w Hummerce. 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na rebranding?

Best.net działa na rynku od ponad 20 lat, początkowo jako agencja tworząca strony internetowe, a później specjalizująca się w e-commerce. Zdecydowaliśmy się pójść drogą bardziej wymagającą, niż wdrażanie gotowych systemów, co oznaczało stworzenie własnej autorskiej platformy. 

Od początku funkcjonowała ona pod nazwą Extreme Commerce (EC), ale po wielu latach okazało się, że nie dosyć, że nazwa jest zbyt długa, to jeszcze trudna do zapamiętania. Skutkowało to tym, że na rynku e-commerce działaliśmy jako Best.net, a wdrażany przez nas system de facto nie miał nazwy.

W 2022 r. zdecydowaliśmy, że platforma zasługuje na nową nazwę i stronę www poświęconą jej możliwościom, funkcjonalnościom, zrealizowanym wdrożeniom itp. Nadrzędnym celem rebrandingu było (i jest) rozpowszechnienie wiedzy o platformie oraz zwiększanie jej popularności, a jednocześnie dążenie do jej jeszcze szybszego i większego rozwoju. 

Dodatkowo chcemy uporządkować komunikację i przekaz marketingowy oraz nawiązać współpracę partnerską z innymi agencjami e-commerce. W ramach współpracy partnerskiej będziemy dostarczać nasze know-how oraz technologię, dlatego zapraszamy do kontaktu – chętnie porozmawiamy o wspólnym działaniu w tym zakresie.

  

Proces tworzenia


Cały proces tworzenia nowej marki, a więc jej tożsamości, nazwy, świeżej i nowoczesnej identyfikacji wizualnej oraz strony www zajął nam ponad rok. 


Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów z różnych branż:

 • dr Karolinę Janiszewską oraz dr Katarzynę Walkowiak-Markiewicz z CDV Biznes, które pomogły nam wypracować tożsamość marki, misję, wizję oraz wartości,
 • Tomasza Czyżkowskiego, który stworzył nową komunikację wizualną, w tym znak Hummerce, kolorystykę oraz typografię,
 • Huberta Oszywa z HelloYou.online, który wraz z Michałem Gunią opracowali design i wdrożyli stronę hummerce.com. 

Dzięki pracy nad nową tożsamością platformy mogliśmy przemyśleć wiele tematów dotyczących funkcjonowania firmy, zebrać i nazwać to, czym jest platforma oraz to, jak dalej chcemy rozwijać działalność i samą platformę. W 2024 r. otwieramy nowy rozdział i choć nie jest to rewolucja, to jednak firmowa ewolucja pcha nas na nowe tory.

  

Hummerce = human + e-commerce


Po wielu miesiącach rozmów, warsztatów i spotkań pojawiła się nazwa Hummerce, która w jednym słowie mieści zarówno wartości, jak i to, czym się zajmujemy.  Hummerce [hjumers 🙂] to połączenie słów human [hjuman] oraz ecommerce [ikomers]. Wierzymy, że w całej dotychczasowej współpracy z klientami zawsze czuli, że ostatecznie to ludzie, a nie technologia są najważniejsi. Ich wygoda użytkowania, potrzeby konsumenckie, przyzwyczajenia, zachowania, ale także codzienne sprawy i wszelkie problemy z jakimi jako przedsiębiorcy mierzą się na co dzień w e-commerce. To relacje, partnerstwo i współpraca są wartościami nadrzędnymi, zaś technologia ma za zadanie wspierać cele sprzedażowe naszych klientów. Bez współpracy i codziennej komunikacji opartej o relacje nic by się nie wydarzyło.

Cel marki Hummerce

Współtworzymy dojrzały e-commerce, który daje stabilny i bezpieczny rozwój.


Wizja

Czerpiemy przyjemność z towarzyszenia naszym klientom w drodze do realizacji ich celów biznesowych, dbając o najwyższą jakość rozwiązań na lata, nie na chwilę. Chcemy, by to doświadczenie rozwijało i klientów, i nas.


Wartości marki Hummerce

Kluczowe wartości marki są wzajemnie spójne i powiązane. 

 • Wyzwania
 • Doświadczenie
 • Współpraca
 • Rozwój

Podjęcie wyzwań, jakie stawia klient, jest możliwe dzięki doświadczeniu. Doświadczenie oparte jest na wzajemnej współpracy. Współpraca prowadzi do rozwoju zarówno klienta, jak i marki. Spoiwem jest ludzkie, partnerskie podejście do współpracy z klientami. Firma i platforma stają się dla klienta strategicznym partnerem na lata. Rozwijamy się razem – klient dzięki platformie, platforma dzięki klientowi.

Identyfikacja wizualna

    
    
    
    
  

Zapraszamy na nasze strony

Adres strony Best.net pozostaje bez zmian, natomiast wkrótce zmieni się nieco jej zawartość. Oddzielamy w ten sposób kwestie agencyjne od spraw typowo produktowych. Zapraszamy także niezmiennie na konto Best.net na LinkedIn oraz na nasze świeżutkie konto Hummerce na LinkedIn

Mamy nadzieję, że nowa nazwa (pamiętajcie [hjumers]:), a także identyfikacja wizualna marki Hummerce przypadną Wam do gustu oraz że powoli będziecie oswajać się z tą nową odsłoną. 

Pozdrawiamy serdecznie!

Best.net & Hummerce Team;)

Hummerce | Rebranding platformy, czyli EC zmienia się w Hummerce!

Zaawansowany e‑commerce, który daje nowe możliwości

Skorzystaj z naszego doświadczenia w wielu branżach