Simteq

Simteq.pl to kanał dystrybucji online firmy VBH Polska. Firma ta od ponad 30 lat jest liderem w branży okuć do okien i drzwi na polskim rynku. Sprzedaż internetowa została uruchomiona w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie Klientów produktami oferowanymi przez firmę.

W 2022 roku na platformie Simteq.pl zostało wprowadzone kilka istotnych zmian, a wśród nich między innymi:

 • Wyniki wyszukiwania - został wdrożony moduł, dzięki któremu wyniki wyświetlane są na pełnym ekranie. Dzięki temu rozwiązaniu, wyświetlane zdjęcia produktów są dużo większe niż w wyszukiwarkach z podpowiedziami, co z kolei przekłada się na znacznie większą użyteczność.
 • Komunikaty na stronie sklepu – mając na uwadze poprawę komunikacji z Klientami, pod nagłówkiem strony umieściliśmy pole do wyświetlania różnego rodzaju komunikatów, np. o dniach wolnych, aktualnych promocjach, innych czynnikach mających wpływ na realizację ich zamówień, czy też do publikowania Call to Action (zachęcania do zakupu).
 • Przyjazne adresy URL oraz przekierowania - oba elementy są koniecznością, jeśli chodzi o sklepy internetowe. W przypadku Simteq.pl zastosowaliśmy moduł służący do zastępowania standardowych adresów URL, tymi przyjaznymi.

 • Grafika – sam layout e-sklepu pozostał bez zmian. Zmieniła się natomiast technologia, w tym przypadku na Bootstrap4. Zadanie okazało się wyzwaniem, jednak nie pod względem wizualnym, lecz technicznym. Pojawiła się konieczność przepisania nieedytowalnego kodu, napisania go zupełnie od nowa! Wprowadzenie Bootstrap4 wpłynęło zdecydowanie na poprawę:
  • szybkości wyświetlania;
  • sposobu wyświetlania;
  • działania JavaScriptów;
  • innych elementów strony, wpływających na SEO.

 • Strona towaru na urządzeniach mobilnych – informacjami na stronie towaru, które są istotne z punktu widzenia Klienta, są: nazwa produktu, jego zdjęcie oraz cena. Jeżeli Klient po przejściu na stronę nie widzi tych informacji, może się to przekładać na spadek konwersji. Mając na uwadze tę zależność, poprawiliśmy to, w jaki sposób wyświetla się strona towaru na mobilnych urządzeniach.

Blog – w ramach projektu poprawiliśmy stabilność jego działania oraz integracji z e-sklepem. Aby treści opublikowane na blogu były prezentowane w domenie sklepu (czyli: https://simteq.pl/poradnik), działa on na aplikacji WordPress.

Hummerce - Zaawansowane konfiguratory produktów w e-commerce

Porozmawiajmy o Twoim e‑commerce

Skorzystaj z naszego doświadczenia w wielu branżach