eRaty Santander – integracja z Hummerce

Integracja z eRatami Santander to możliwość ratalnej płatności za zakupy

eRaty z punktu widzenia kupującego

W przypadku wyboru przez klienta eRat jako formy płatności, w kolejnym kroku jest on przekierowywany jest do Banku Santander. Tam wypełnia formularz kredytowy, a następnie wysyła swój wniosek. Bank odpowiada decyzją kredytową maksymalnie w ciągu 2 dni (choć przeważnie jest to 1 dzień).

 

W zależności od decyzji, zmienia się status płatności w sklepie internetowym. W przypadku decyzji pozytywnej, towar wydawany jest kupującemu, a spłata należności za zamówienie dokonywana jest przez niego w ramach udzielonego przez Bank kredytu.

Zalety dla kupującego:

  • Klient ma możliwość porzucenia procesu, aż do momentu podpisania umowy i wybrania w sklepie innej formy płatności.
  • W celu ułatwienia klientowi procesu obsługi płatności, na poziomie koszyka wyświetlane jest mu nagranie, które ten proces wyjaśnia.
  • eRaty, jako forma płatności, są atrakcyjne zwłaszcza przy zamówieniach na kwoty powyżej 5 tysięcy złotych.

Zalety dla sklepu internetowego:

  • Wzrost konwersji – klienci, którzy w sklepie mają udostępnioną możliwość płatności ratalnej, chętniej składają zamówienia.
  • Wzrost przychodów – za sprawą prowizji udzielanej przez bank za “sprzedaż” kredytu.
  • Klient wypełnia wniosek kredytowy dopiero, gdy zamówienie jest złożone. Dzięki temu ewentualne problemy, które mogą pojawić się na etapie uzupełniania wniosku kredytowego nie sprawią, że kupujący go porzuci.
  • Minimalna oraz maksymalna wartość zakupów, w przypadku których kupujący mogą skorzystać z eRat Santander, określana jest przez obsługę sklepu internetowego. W przypadku zamówień, które nie mieszczą się w zdefiniowanym przez sklep przedziale, klient nie widzi eRat Santander jako możliwej formy płatności.
  • Obsługa sklepu może także określić, jakie oprocentowanie kredytowe będą miały dane produkty z oferty.
Hummerce migracje - skontaktuj się!

Porozmawiajmy o Twoim e‑commerce

Skorzystaj z naszego doświadczenia